Dr. Yeliz DOĞAN MERİH

2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Lisans programını bitirdi. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliğinde “Yükseklisans Programını” ve 2010 yılında Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliğinde “Doktora Programı” nı bitirdi.

2001 yılında mesleki çalışma yaşamına başlayan Yeliz DOĞAN MERİH, Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde birçok alanda klinik hemşireliği yaptıktan sonra 2012 yılı itibari ile aynı hastanede Başhemşire ve sonrasında Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görevlendirildi ve halen görevine devam etmektedir.

Yeliz DOĞAN MERİH, İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen 2007 yılı “Bilimsel Araştırma Ödülü”nü, 2009 yılı “Yılın Hemşiresi Ödülü”nü, alanıyla ilgili yaptığı çalışmalarla çeşitli kongrelerde ödüllerinin yanında 2012 yılında “Hemşirelikte Yaratıcılık Ödülü”nü ve 2015 yılında "Altın Steteskop Ödülü"nü almaya hak kazanmıştır. Ayrıca mesleki başarılarından dolayı birçok takdirnamesi ve teşekkür belgesi olan Yeliz DOĞAN MERİH’in alanıyla ilgili çok sayıda bilimsel yayını bulunmaktadır.